سوالات متداول
خرید و فروش سهام به صورت اینترنتی به چند صورت می باشد؟ تفاوت انواع سفارشات در چیست؟ اگر با یک کارگزاری قرارداد اینترنتی یا آنلاین داشته باشم می توانم از طریق یک کارگزاری دیگر معامله کنم؟

انجام معاملات در بورس به سه صورت انجام می پذیرد

سفارش های حضوری: با مراجعه به یکی از شعب کارگزاری مورد نظر فرم خرید یا فروش را در بخش پذیرش تکمیل می نمایید و مسئول پذیرش سفارش شما را معامله گران اطلاع می دهد.

سفارش های اینترنتی: در معاملات اینترنتی پس از مراجعه حضوری و انعقاد قرارداد اینترنتی، می توانید بدون مراجعه حضوری به کارگزاری سفارشات خرید و فروش خود را از طریق وب سایت کارگزاری مورد نظر ثبت نمایید. پس از ثبت مسئول بخش پذیرش اینترنتی بعد از مشاهده سفارشات آنها را به معامله گران اطلاع می دهند.

معاملات آنلاین: در هر دو حالت ذکر شده فوق شما تنها سفارشات از طریق معامله گران انجام می دادید ولی در معاملات آنلاین سفارشات خرید و فروش را شما به صورت مستقیم در هسته معاملات ثبت می نمایید یعنی شما معامله گر خود می شوید.

جهت انجام معاملات آنلاین ضروری است با مراجعه حضوری به کارگزاری و دریافت کد معاملاتی و طی مراحل احراز هویت قرارداد معاملات آنلاین راتکمیل نموده و بعد از کسب حد نصاب آزمون آنلاین نام کاربری و رمزعبور به سامانه معاملات آنلاین به شما داده می شود.

همچینین درگاه ورود به سامانه معاملات برخط هر کارگزاری منحصر به همان کارگزاری می باشد.

برای افتتاح حساب آنلاین باید چکار کرد؟

برای انجام معاملات از طریق سامانه معاملات آنلاین می بایست شما یک بار به کارگزاری مراجعه نموده و فرم های مربوط به انضمام قرارداد معاملات آنلاین تکمیل نمایید. به دلیل حساسیت معاملات آنلاین و این که شما خود به صورت مستقیم به هسته معاملات دسترسی خواهید داشت از شما آزمونی گرفته خواهد شد تا میزان آشنایی شما با بازار سنجیده شود پس از کسب حد نصاب آزمون به شما نام کاربری و رمز عبور ورود به سامانه معاملات آنلاین داده خواهد شد. لازم بذکر است که بابت عقد قرار داد و ارائه رمز عبور و نام کاربری هزینه ای از شما دریافت نمی گردد.

حداقل مدرک تحصیلی برای دریافت کدکاربری سامانه معاملاتبرخط نزد کارگزاری چیست؟

طبق قوانین سازمان بورس و اواراق بهادار شخص متقاضی می بایست دارای 18 سال تمام و حداقل مدرک تحصیلی دیپلم باشد.

نحوه استفاده از حساب بانکی متصل به سیستم معاملات آنلاین چطور امکان پذیر است؟

بعد از افتتاح حساب قرض الحسنه یا کوتاه مدت در یکی از بانکهای سامان یا ملی با مراجعه به کارگزاری آریا بورس حساب مدنظر را به بخش پذیرش اعلام نمایید.

در صورتیکه حساب بانکی شما سامان باشد به پایگاه اینترنتی این بانک مراجعه نمایید و وارد قسمت نت بانک سامان شوید. سپس می بایست وارد بخش خدمات بازار سرمایه شده و فرم ثبت درخواست را تکمیل نمایید. پس از 48 ساعت فعالسازی نهایی انجام شده و شما می توانید ثبت درخواست خرید را از محل حساب بانکی خود در سامانه معاملات برخط انجام دهید.


1)    معاملات اوراق بهادار در بورس تهراندر چه ساعاتی انجام می گیرد؟

معاملات اوراق بهادار از ساعت 09:00 تا 12:00 روزهای شنبهتا چهارشنبه هر هفته به جز روزهای تعطیل انجام می شود. همچنین ساعت پیش گشایشبازار که در آن امکان انجام معاملات وجود ندارد از 8:30 شروع می‌شود و تا 09:00ادامه می یابد که در آن امکان ورود سفارشات و تغییر قیمت وجود دارد .

 

2)      دامنه روزانه نوسان قیمت در بورستهران چند درصد است؟

در حال حاضر دامنه نوسان روزانه قیمت سهام  در هر روز نسبت به قیمت پایانی روز گذشته،می‌تواند از 4+ درصد تا 4- درصد، تغییر کند و حق تقدم سهام دو برابر این میزان امکاننوسان دارد. در فرابورس نیز دامنه نوسان سهام 5+ تا 5- درصد می‌باشد. در عرضهاولیه سهام و روز بازگشایی نماد معاملاتی مطابق شرایطی که در دستورالعمل معاملاتذکر شده است بدون محدودیت در نوسان معامله خواهد شد .

 

3)     آیا سازوکار خاصی برای خرید سهامشرکت‌هایی که برای اولین بار در بورس عرضه می‌شوند، وجود دارد؟

بله، عرضه سهام شرکت‌های تازه پذیرفته شده هم بر اساس ساز وکار حراج انجام می‌شود اما تفاوت‌هایی با معاملات معمول دارد. خریداران  سفارش‌های خرید خود را با قیمت‌های پیشنهادی از طریق کارگزارانوارد سامانه معاملاتی می‌کنند. در پایان نشست معاملاتی، فروشنده بر اساس قیمت‌هایپیشنهادی خریداران، قیمت فروش خود را اعلام می‌کند و بر اساس آن معامله انجام می‌شود.در این مرحله درصدی از سهام شرکت برای فروش عرضه می‌شود. البته در روز عرضه اولیه،محدودیت دامنه نوسان روزانه اعمال نمی‌شود .

 

4)      اولویت بندی سفارش‌ها در سامانهمعاملات، چگونه انجام می‌شود؟

اولويت سفارش‌های وارد شده به سامانه، ابتدا بر اساس قيمت می‌باشد و برای سفارشات با قیمت یکسان، اولویتزمانی مطرح می‌گردد که باعث تشکیل صف خريد و فروش می‌شود. بر اساس اولويت قيمت، يكسفارش خريد (فروش) اوراق بهادار با بيشترين (كمترين) قيمت در ابتداي صف خريد(فروش) قرار مي‌گيرد و بر اساس اولويت زمان، سفارشي‌كه زودتر وارد سامانه معاملات شود  جلوتر از سفارش هم قيمت خود  قرار مي‌گيرد. معامله هنگامي انجام مي‌شود كه سفارش‌هاي خريدو فروش قيمت يكسان داشته باشند .

 

5)     تسویه معاملات چیست و چگونه انجام می‌شود؟

پس از انجام معاملات، تسویه معاملات بین فروشنده و خریدارتوسط کارگزار فروشنده و کارگزار خریدار از طریق شركت سپرده‌گذاري مركزي اوراقبهادار و تسویه وجوه انجام می‌شود. شركت سپرده‌گذاري مركزي اوراق بهادار و تسویهوجوه به عنوان امین نقش اتاق پایاپای را ایفا می‌کند. تسويه معاملات سه روز کاریبعد از انجام معامله (T+3 ) صورت مي‌گيرد .

 

6)      کارگزار ناظر کیست و چه نقشی بر عهدهدارد؟

با راه ­اندازی سامانه جدید معاملات دارایی سهامداران در هریک از نمادهای معاملاتی زیر نظر یک کارگزار قرار گرفت که به آن کارگزار ناظر گفتهمی‌شود و از آن پس سهامداران دارایی سهام خود را در هر نماد معاملاتی صرفاً ازطریق کارگزار ناظر خود در آن نماد معاملاتی می‌توانند به فروش برسانند. هرچند سهامدارانمی‌توانند با مراجعه به هریک از کارگزاران نسبت به خرید سهام اقدام نمایند .

 ممکن است دارایی سهامدار دریک نماد معاملاتی زیر نظر یک کارگزار ناظر و در نماد معاملاتی دیگر زیر نظرکارگزار ناظر دیگری باشد .

 در زمان راه‌اندازی سامانهمعاملاتی جدید کارگزار ناظر بر اساس سوابق فعالیت سهامدار با کارگزاران مختلف دربورس اوراق بهادار تعیین گردید .

 

7)     چگونه مشتریان گواهی سپرده و وجوهنقد خود را در اختیار کارگزار قرار می‌دهند؟

مشتریان باید همزمان با تکمیل فرم سفارش خرید یا فروش، وجوهنقد و گواهی سپرده سهام یا اصل برگه سهام خود را تحویل کارگزار نمایند و کارگزارانمسئول انجام تسویه معاملات با شرکت سپرده گذاری  هستند. البته در عمل بیشتر مشتریان ترجیح می دهند که گواهیسپرده سهامی که قبلا خریداری کرده‌اند نزد کارگزار باقی بماند تا در زمان فروشنیازی به تحویل آن نباشد. همچنین پرداخت وجه خرید سهام  هم از طریق واریز به حساب کارگزاری انجام میشود .

 

8)     آیا مشتریان می توانند نزد چندکارگزار حساب داشته باشند؟ 

بله، هر مشتری می تواند نزد هر کارگزار یک حساب داشته باشدهرچند به دلیل دریافت خدمات بهتر توصیه می شود هر مشتری فقط بایک کارگزار کار کند .

 

9)      DPS ، EPSو P/E چيست؟

DPSبخشیاز سود هر سهم شرکت است که بین سهامداران تقسیم می شود .

 EPS سود هر سهم بعد از کسر مالیات است. به عبارت دیگر سود خالصشرکت تقسیم بر تعداد سهام آن و P/E نسبت قیمت سهم به EPS اعلام شده توسط شرکت است .

 

10)    قیمت یک سهم در بازار چگونه تعیین میشود؟ میزان تاثیر بازار و خود شرکت چقدر است؟

تعیین قیمت سهم تابع عوامل مختلفی است که مهمترین آنسودآوری شرکت، انتظار سودآوری آتی شرکت و شرایط کلان اقتصادی کشور است .

 

11)    حجم مبنا را تعریف نمایید؟

«حجم مبنا»، تعداد اوراقبهادار از یک نوع است كه هر روز باید مورد داد و ستد قرار گیرد تا كل درصد تغییرآن روز، در تعیین قیمت روز بعد ملاك باشد .

 

12)   محدودیت حجمی در ورود سفارشات به چهمعناست؟

«محدودیت حجمی»، حداكثر تعداداوراق بهاداری است كه در هر نماد معاملاتی طی هر سفارش درسامانه‌ی معاملات وارد می‌شود.این رقم مضرب صحیحی از «واحد پایه‌ی معاملاتی متعارف» است .

 

13)  بازارگردان چیست و چه کاری میکند؟

«بازارگردان»، کارگزار یاکارگزار/معامله‌گری است که با اخذ مجوز لازم با تعهد به افزایش نقدشوندگی و تنظیمعرضه و تقاضای اوراق بهادار معین و تحدید دامنه نوسان قیمت آن، به داد و ستدآناوراق می‌پردازد .

 

14)   آیا ممکن است کسی در اولین دقایقبازار بورس سهامی را بخرد و ساعتی بعد همان را بفروشد؟

 بله. با راه اندازی سیستمجدید معاملاتی امکان فروش سهامی که همان روز اقدام به خرید کرده‌اید را دارید .

 

15)  چگونهممکن است حجم مبنای شرکتی" 1" اعلام شود؟

پس از بازگشایی نمادهایی که دامنه نوسان آن آزاد است (مثلابعد از مجمع عادی سالانه یا فوق‌العاده) حجم مبنای آن نماد یک خواهد بود. همچنیندر فرابورس نیز حجم مبنا یک منظور شده است .

 

16)   منظور از "ح"که گاهیدرپایان اسم یک شرکت یا نماد آن آورده می‌شود چیست؟

ح نمایانگر حق‌تقدم سهام مورد نظر است که به انتهای نمادشرکت اضافه می‌شود و همچنین در ابتدای نام شرکت نیز خواهد آمد .

 

17)  منظوراز بهترین عرضه یا بهترین تقاضا چیست؟

بهترین عرضه: منظور پایین‌ترین قیمتی است که برای فروش يکسهم در سیستم معاملات وارد شده است .

بهترین تقاضا: منظور بالاترین قیمتی است که برای خرید سهامدر سیستم معاملات وارد شده است .

 

18)  چنانچهیکی از شرکتهای بورسی آگهی پذیره‌نویسی سهام از حق‌تقدم‌های استفاده نشده را منتشرکند، برای پذیره‌نویسی آیا علاوه بر قیمت اسمی سهام (100 تومان) باید مبلغ دیگریبه ازای هر سهم به حساب شرکت واریز کرد؟ این مبلغ چگونه تعیین می‌شود؟

حق‌تقدم اوراقی است که در اختیار سهامداران قبلی شرکت قرارمی‌گیرد و این سهامداران می‌توانند از آن استفاده کنند و در افزایش سرمایه شرکتکنند و یا اینکه آنها را در بازار بفروشند. در صورت شرکت نکردن در افزایش سرمایه(واریز نکردن مبلغ 1000 ریال به ازای هر سهم) و نیز نفروختن آنها در بازار در اینمهلت، دوباره آگهی عرضه عمومی ارائه می‌شود و در یک فرصت مشخص این اجازه را می‌دهندتا حق‌تقدم‌های باقیمانده برای تکمیل افزایش سرمایه شرکت در بازار به هر نرخی کهعرضه و تقاضا تعیین کند بفروشند. این مبلغ به حساب دارندگان حق‌تقدم که از آناستفاده نکرده‌اند واریز می‌شود. شخصی که اوراق حق‌تقدم را به دست آورد باید باواریز مبلغ 1000 ریال به حساب شرکت در افزایش سرمایه شرکت نماید .

 

19)   حق‌تقدم به چه كساني تعلق مي‌گيرد؟شرايط خريد آن چیست؟

به کسانی که سهام شرکت را در تاریخ مجمع فوق‌العاده دراختیار داشته باشند حق‌تقدم تعلق می‌گیرد. این افراد می‌توانند حق‌تقدم خود را دربورس به سایر سرمایه‌گذاران واگذار نمایند .

برای خرید حق‌تقدم در بازار نیاز به شرایط خاصی نیست. تنهاباید بتوانید در مهلت مقرر شده یا دوباره آن را بفروشید یا اینکه با پرداخت مبلغاسمی سهام (واریز مبلغ 1000 ریال به حساب شرکت) در افزایش سرمایه شرکت کنید .

 

20)   منظور از سهام ترجیحی چیست؟

سهام ترجیهی بخشی از سهام شرکت است که در راستای برنامه‌هایخصوصی‌سازی به کارکنان خود شرکت واگذار شده است .

 

21)   چگونه از میزان دارایی سهام خود درشرکتهای بورس مطلع شویم؟

با مراجعه به شرکت سپرده گذاری مرکزی و ارائه اسناد و مدارکخود، یک کد و رمز عبور دریافت می کنید که از طریق آن می توانید در هر زمانی باورود به اینترنت و سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی اطلاعات سهام خود را دریافت نمایید .

همچنین می توانید به کارگزاری که سهام را برای شما خریده (وحساب شما نزد وی بوده) مراجعه نمایید و یا تماس بگیرید تا اطلاعات حساب شما را دراختیارتان قرار دهد .

 

22)  برایاستفاده از سامانه معاملات برخط به نرم افزار خاصی نیاز است؟

سامانه معاملات برخط کارگزاری آریا بورس نرم افزاری تحت وباست و نیازی به نصب نرم افزاری بر روی سیستم کامپیوتر مشتری نیست. بنابراین فقط بااجرای نرم افزار مرورگر سیستم عامل خود می توانید از این سرویس استفاده کنید.

 

23) وقتیمی خواهم با نام کاربری و کلمه عبور خود وارد بخش خرید و فروش آنلاین شوم با پیغامخطای نام کاربری شما مسدود است مواجه می شوم. علت چیست؟

چنانچه تا سه بار نام کاربری و کلمه عبور خود را به اشتباهوارد نمایید با توجه به مسائل امنیتی کاربری شما مسدود می شود و با تماس مرکزکارگزاری با بخش آنلاین کارگزاری آریا بورس (88541553) امکان استفاده مجدد سیستمرا خواهید داشت .

 

24)  با اینکه فیش واریزی خود را در سیستم ثبت نمودم و در حساباینترنتی من سند واریزی ثبت شده و مانده حسابم افزوده شده است اما در حساب آنلاینهمچنان مانده حسابم افزایش نیافته است. دلیل این مغایرت چیست؟ 

معاملات آنلاین مانده حسابهای کاربر در ابتدای وقت معاملاتبروز می شود و پس از آن در طول ساعات معاملاتی این مانده حسابها با عملیات خرید وفروش تغییر می کنند. بنابراین چنانچه تمایل به استفاده از مبلغ واریزی در معاملاتآنلاین را دارید یک روز قبل نسبت به واریز مبلغ و ثبت فیش واریزی اقدام نمایید .

 

25) هنگامارسال سفارش فروش با پیغام مانده سهم کافی نیست مواجه می‌شوم در حالی که این تعدادسهام را دارا می‌باشم .

سه احتمال وجود دارد :

·        تعداد سهام را صحیح وارد نمی‌کنید .

·        همان سهم را طی سفارش مجزای دیگر (چهخودتان و به صورت آنلاین و یا کارگزار بر اساس سفارش حضوری و یا اینترنتی شما)وارد سامانه معاملات شده است .

·        کارگزار ناظر شما در این سهم کارگزارسرویس دهنده معاملات آنلاین نیست .

26)  درصورت بروز مشکل در استفاده از نرم افزار چگونه مشکل را رفع نمایم؟

شما می توانید با تماس با واحد پاسخگویی به مشتریان شرکتکارگزاری آریا بورس به شماره 88541553 و یا 88541552 مشکل را با کارشناس بخشآنلاین کارگزاری آریا بورس در میان بگذارید .

 

27) در چهبازارهای نمی توان به صورت آنلاین معامله نمود؟

بر اساس ماده 10 "دستورالعمل اجرايي معاملات برخطاوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ايران"، سازمان می­تواندمحدودیت­هایی بر معاملات آنلاین قرار دهد. در این راستا امکان معامله در برخی ازبازار ها برای کاربران آنلاین ممنوع شده است. البته باید عنوان کرد که محدودیت هایکنونی  برای مشتریان حقیقی بسیار ناچیز و درحد قابل قبولی می باشد. در ادامه کلیه امکانات و محدودیت های معامله آنلاین ذکر گردیدهاست :

o       بازار سوم و چهارم فرابورس

o       همه انواع معاملات عمده و بلوک

o       سهام شرکت های پذیرفته شده در بازارپایه فرابورس

 

28) محدودیتهای معاملات آنلاین چیست؟

بر اساس ماده 10 "دستورالعمل اجرايي معاملات برخطاوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ايران"، سازمان می تواندمحدودیت هایی بر معاملات آنلاین قرار دهد. در حال حاضر این محدودیتها طی بخش نامههایی به کارگزاران اعلام گردیده که شامل موارد زیر است :

·        محدودیت درنوع سفارشات :

سفارشات مجاز برای مشتریان بر خط، از لحاظ قیمتی سفارش  Limit ، از لحاظ زمانی بدون محدودیت

 (شامل Day ، Date و (Open می‌باشد .

سفارش محدود یعنی در حجم معین و در قیمت مشخص یا بهتر از آن .

·        محدودیت درحجم سفارش :

در حال حاضر محدودیتی جهت حجم سفارش علاوه بر محدودیت هایعادی هسته معاملات وجود ندارد .

در سیستم معاملات دامنه مجاز حجم با عنوان آستانه حجم تعیینشده که برای همه یکسان است .

·        محدودیت درزمان معاملات :

الف- ساعت ورود سفارش از ابتدای زمان مجاز ورود سفارشات درسامانه معاملاتی لغایت ساعت 12:00 می‌باشد .

ب- سفارشات با اعتبار روزانه (DAY) مشتریان برخط باید بلافاصله پس از اتمام ساعت معاملات (ساعت 12:00)توسط سیستم نرم افزاری برخط، حذف گردد .

·        محدودیت درعرضه‌های خاص :

الف مشتریان معاملات بر خط در زمان حراجنمادهای بازگشایی شده امکان ورود سفارش با رعایت محدودیت‌های قیمتی سفارش را دارند .

عرضه های خاص شامل عرضه اولیه و گشایش نماد می باشد که بامکانیزم حراج انجام می شود .

مشتریان در عرضه های حراج امکان قرار دادن قیمت، بهتر ازبهترین قیمت بازار را ندارند .

ب بورس یا فرابورس باید سهمیه مجزایی رابرای هر مشتری معاملات بر خط در کلیه عرضه‌های اولیه تعیین نمایند. مشتریان معاملاتبر خط می‌توانند با رعایت محدودیت حجم معامله مشتری برخط به میزان سهمیه تعیینشده، در عرضه‌های اولیه اقدام به خرید نمایند .

همه کاربران آنلاین می توانند در رقابت برای خرید سهم عرضهاولیه شرکت کنند. بر این اساس پیش از شروع رقابت، سقف قابل رقابت برای هر مشتری بهاطلاع مدیر معاملات آنلاین رسانده می‌شود و مدیر معاملات آنلاین این سهمیه را درنرم افزار آنلاین اعمال می نماید و پس از شروع رقابت، کاربران می توانند تا سقفتعیین شده سفارش خرید سهم عرضه اولیه وارد سیستم نمایند .

ج مشتریان برخط حق رقابت و انجام معاملهعمده را ندارند .

·        محدودیت ‌های قیمتی سفارش :

الف درصد تفاوت مجاز قیمت سفارش با دامنهمظنه بازار صرفاً درخصوص ورود سفارش در زمان حراج بازگشایی و عرضه اولیه به شرحزیر اعمال می‌گردد :

1-    قیمت سفارش خرید مشتری معاملات برخطنمی‌تواند بیشتر از بهترین مظنه خرید بازار باشد .

2-    قیمت سفارش فروش مشتری معاملات برخطنمی‌تواند کمتر از بهترین مظنه فروش بازار باشد .

3-    درصورتی ‌که سفارش خرید یا فروشی درزمان ورود سفارش مشتری وجود نداشته باشد، محدودیت مذکور اعمال نمی شود .

همانگونه که در مورد 4 گفته شد مشتریان در عرضه های حراجامکان قرار دادن قیمت، بهتر از بهترین قیمت بازار را ندارند .

ب درصد تفاوت مجاز قیمت سفارش با آخرینقیمت معامله :

1-    درصورتی که ارزش سفارش وارده کوچکتریا مساوی یک میلیون ریال باشد، تفاوت قیمت سفارش خرید یا فروش با آخرین قیمت معاملهحداکثر دو درصد می‌تواند باشد. این محدودیت بین ساعت 09:00 الی 12:00 اعمال می‌گردد .

2-    درصورتی‌که معامله‌ای در روز جاریانجام نشده باشد، مبنای قیمت آخرین معامله، قیمت پایانی روز قبل است .

اگر مبلغ سفارش ارسالی کمتر از 100 هزار تومان باشد، معاملهگر آنلاین می تواند نسبت به قیمت آخرین معامله انجام شده روی آن نماد حداکثر بهمیزان 2% تغییر قیمت ایجاد کند .

 

Top